سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ پاسپورت این کشور می تواند برای شما و خانواده شما مزایایی در بر داشته باشد. از جمله مزایا اخذ پاسپورت ترکیه می توان موارد زیر را نام برد:

 1. اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه تنها 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.
 2. امکان سفر به 148 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا.
 3. شرط حضور در ترکیه وجود ندارد.
 4. پاسپورت ترکیه جزء 30 پاسپورت برتر دنیاست.
 5. پاسپورت ترکیه ده سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر قابل تمدید است.
 6. همه اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان بهره می برند.
 7. امکان حفظ تابعیت قبلی.
 8. خدمت سربازی برای دارندگان تابعیت از این روش اجباری نمی باشد.
 9. امکان تحصیلات رایگان وجود دارد.
 10. امکان سفر بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و 26 کشور حوزه شنگن.

در کنار مزایایی که پاسپورت ترکیه دارد، سرمایه گذاری در ترکیه خود نیز دارای مزایای بسیاری می باشد. از مزایای سرمایه گذاری در ترکیه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • وجود زیرساخت های عالی

 • کسب سود

  با توجه به زیر ساخت ها و رشد اقتصادی این کشور، می توان با سرمایه گذاری در ترکیه سود مناسبی کسب نمود.

 • باز پرداخت مالیات

  کشور ترکیه حداقل مبلغ 500 میلیون لیر را به سرمایه گذاران خارجی به عنوان باز پرداخت مالیات می دهد. حتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی میزان مالیات به 20 درصد کاهش یافته است و گاها برخی از سرمایه گذاران خارجی از پرداخت مالیات معاف می شوند.

 • ارائه برنامه انگیزه های بزرگ

  این برنامه به منظور تشویق سرمایه گذاری در قسمت هایی که تکنولوژی نقش به سزایی دارد، ارائه گردیده است و حدف آن جذب سرمایه گذار خارجی می باشد.

 • وجود توافق نامه های جلوگیری از فساد

  توافق نامه ارتقا و حفاظت از سرمایه و توافق نامه پیشگیری از دوگانه مالیاتی به منظور امنیت سرمایه گذاران ایرانی و جلوگیری از فساد بین کشورهای ایران و ترکیه امضا شده است.

 • گمرک اروپا

  با توجه به این موضوع که کشور ترکیه در اتحادیه گمرک اروپا عضو می باشد، روابط تجاری این کشور همواره در حال رشد می باشد.

  سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

  از طریق سرمایه گذاری در ترکیه می توانید برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را اخذ کنید. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. برای اینکه سرمایه گذاری شما منجر به تابعیت ترکیه شود، باید در یکی از زمینه های سرمایه گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری کنید همچنین ملزم به سرمایه گذاری حداقل مبلغ اعلام شده در هر زمینه هستید.

  معمولا پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می دهد، بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید. 

  سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

  یکی از راه های اخذ  پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک در ترکیه می باشد.

  خرید ملک با مبالغ کمتر نیز می تواند موجب اخذ اقامت ترکیه شود.  این اقامت از نوع توریستی است، به این معنا که در این روش اجازه کار در ترکیه را ندارید. البته در صورتی که بتوانید به صورت قانونی استخدام شوید امکان دریافت مجوز کار وجود دارد. این اقامت قابلیت تمدید نیز دارد. برای کسب اطلاع از قیمت خانه در ترکیه، با ما در تماس باشید.

  شهروندی ترکیه با سپرده بانکی

  اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری با سپرده بانکی در این کشور امکان پذیر می باشد و نیاز به سرمایه گذاری در هیچ زمینه دیگری نمی باشد. در مسیر اخذ شهروندی ترکیه با سپرده بانکی متقاضی باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا به سپرده گذاری در بانک های ترکیه بپردازید. این مبلغ سابقا 3 میلیون دلار آمریکا بود که اخیرا به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. متقاضی در صورتی می تواند شهروندی ترکیه با سپرده بانکی  را اخذ نماید که سرمایه اش حداقل به مدت سه سال در بانک باقی بماند.

   

  سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک

   در روش سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه گذار در املاک متقاضی باید در یکی از این شرکت ها سرمایه گذاری نماید.

  سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کار آفرینی

  پیش از این کارفرمای خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کار آفرینی، ملزم بود 100 شهروند ترکیه ای را استخدام نماید. اما طبق تغییرات جدید در قوانین ترکیه،کارفرمایان با استخدام 50 شهروند ترکیه ای می توانند تابعیت ترکیه را اخذ نمایند. در روش سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت در ترکیه می بایست بیزینس پلن ارائه دهید که این بیزینس پلن می بایست به تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه برسد. 

  بهترین سرمایه گذاری در ترکیه

  سرمایه گذاری در ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیک و بازدهی عالی یکی از اولویت های سرمایه گذاران از سراسر جهان است. بهترین سرمایه گذاری در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی در ترکیه که بازده بالایی ارائه می دهد و به عنوان سودآورترین سرمایه گذاری شناخته می شود عبارتند از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه، فناوری اطلاعات، بورس اوراق بهادار استانبول، نساجی و پوشاک، انرژی و منابع طبیعی، محیط زیست و بازیافت، بخش بهداشت و گردشگری، می باشد. به طور کلی وقتی تنها یک پیشنهاد برای بهترین سرمایه گذاری در ترکیه لازم باشد می توان از خرید ملک نام برد پس اگر می خواهید هوشمندانه سرمایه گذاری کنید و از پول خود سود کسب کنید، سرمایه گذاری در املاک مناسب، بسیار مهم است. در اغلب موارد اولین هدف از انجام یک سرمایه گذاری هوشمند این است که دارایی های خود را ذخیره کنید و آن را برای کسب سود ارزیابی کنید. به طور خلاصه، در صورتی که هدف شما کسب سود و حفظ ارزش آن و همچنین تبدیل آن به پول نقد در صورت نیاز باشد یا هدفتان کسب اقامت و پاسپورت ترکیه باشد، خرید ملک و سرمایه گذاری در این املاک یک گزینه بسیار عالی به نظر می رسد.